З початку цього року на обліку в Київському міському центрі зайнятості перебували 7,7 тис. молодих осіб
Кожен третій безробітний, зареєстрований у столичній службі зайнятості, – молода людина віком до 35 років.
Про це повідомили у Київському міському центрі зайнятості.
«Дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили на ринку праці столиці – одна з головних проблем при вирішенні питання працевлаштування безробітних, зокрема, молоді», — зазначив директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич.
За його словами, з початку цього року на обліку в Київському міському центрі зайнятості перебували 7,7 тис. молодих осіб. Серед безробітної молоді — 88% службовців, 10% робітників, 2% — особи без професії або такі, що займали місця, які не потребують спеціальної підготовки, 7% — особи, стаж роботи в яких не перевищував одного року. Більшість молодих людей, які працювали до втрати роботи, прийшли зі сфери торгівлі, державного управління, фінансової та страхової діяльності тощо.
У службі зайнятості зауважили, що рівень безробіття серед молоді віком від 15 до 35 років в столиці хоч і має тенденцію до зниження (від 9,6% у 2016 році до 8,3% у 2017 році), проте перевищує відповідний показник серед всіх вікових груп (6,9%).
Незважаючи на незначне навантаження (на одне вільне робоче місце претендує 1 особа), спостерігається відсутність вакансій для службовців (в середньому на 1 вакансію претендують 2 службовці). Тоді як з робітничими спеціальностями навпаки – кількість вакансій відчутно перевищує кількість претендентів на них.
Враховуючи актуальність проблеми молодіжного безробіття, у Київському міському центрі зайнятості приділяють значну увагу цій категорії безробітних.
Так, за сприянням служби у січні-вересні 2019 року знайшли роботу 4,5 тис. молодих громадян.
«Щоб привернути увагу молоді до актуальних на ринку праці професій, столична служба зайнятості цілеспрямовано та системно проводить профорієнтаційні заходи з учнями та студентами столиці. Профінформаційні уроки, ділові профорієнтаційні ігри, професіографічні екскурсії, профорієнтаційні квести, вікторини, методичні семінари, бесіди, масові профорієнтаційні акції, презентації професій, воркшопи, навчальні тренінги з техніки пошуку роботи, мотиваційні тренінги, тематичні вебінари – для студентів», — зазначив директор КМЦЗ.
Крім цього, понад 36 тисяч осіб з числа учнівської та студентської молоді були охоплені профорієнтаційними послугами.
Протягом січня-вересня 2019 року столична служба зайнятості на замовлення роботодавців направила на професійне навчання 291 безробітного у віці до 35 років. З них лише 11% проходили підготовку та перепідготовку для здобуття нової робітничої професії (кравець, кухар, водій трамвая та тролейбуса, перукар тощо), решта – підвищували кваліфікацію (отримували необхідні додаткові знання для подальшого працевлаштування) за своєю спеціальністю.